Kevadine rattapäev

5. mail toimus lasteaias  rattapäev.

Lastaia parkla ja sõidutee oli teistele liiklejatele suletud ning seal oli valmis pandud sõiduõppe ringrada. Harjutasime lastega stoppjoone ees peatumist, valgusfoori värvide ja nende tähenduste tundmist, pikivahe hoidmist, ohutut möödasõitu ja slaalomsõitu.

Lapsed nautisid rattasõitu ja oli näha, et iga ringiga said nad juurde julgust ja täienesid sõiduoskused. Oli palju eneseületamisi, aga sel aastal oli ka üllatavalt palju kokkupõrkeid ja kukkumisi. Õnneks ei midagi hullu ja need väikesed juhtumised oli õpetuseks nii lastele kui ka rattapäeva korraldajale.

Rattapäeva eesmärk on innustada lapsi rohkem rattaga sõitma, harjutada ohutut rattasõitu ja lihvida sõiduoskusi, sest rattapäeval ei ole oluline kiirus, vaid tähelepanelikkus ja sõiduosavus. Praktiliste sõiduharjutuste juures on väga hea rääkida ka turvavarustuse ja liiklusreeglite vajalikkusest.

Sellised rattapäevad annavad hea ülevaate laste sõiduoskustest ja rattavarustusest ning selle järgi saame ka mõelda kui pika rattamatka iga rühmaga ette võtta jaksame.

Aitäh lastele, vanematele ja rühma töötajatel vahva rattapäeva eest!

Loo autor liikumisõpetaja Inge Lukme