segame taigent

Kuukiirte pannkoogi-hommik

Kiigepõnni lasteaia Kuukiirte rühm tuli 23.septembril õue sügist vastu võtma. Ilm oli kuldne, kasutasime seda ära ja sõime oma hommikusööki õues, küpsetasime ise pannkooke. Ohh neid säravaid laste silmi, kui nad kuulsid, et sööme õues pannkooke  ja teeme neid ise. Lapsed hõiskasid: “Täna on meil jälle veel heama maitsega söök” 🙂

Olen väga õnnelik ja tänulik, et meil on sellised super toredad lapsevanemad, kes rõõmuga meie tegemistega kaasa tulevad ning oma lapsed meile usaldavad.

Pannkoogihommikul said lapsed õppida ja kogeda õues. Tegutsedes tekkis arutelu mundadest- kust me mune saame ja lõpuks jõudsime selleni, et, kui kana munade peal istub pesas ja haub tuleb nendest munadest tibud. Laste imestasid – kuidas see saab nii olla? Samuti olid õppekohaks pliidid, mis olid kuumad – arutelu, mis on kuuma/külma vahe.

Õppisime geomeetrilisi kujundeid- pliit, jahukott- ristkülik, muinasjuturaamat “Pannkook”- ruut, munad, pannkoogid- ümmargused/ovaalsed. Erinevad moosid- hapukas, magus ja arutelu, millest on moos tehtud? Kas on aedviljad/puuviljad/marjad.

Samuti kasutasime pannkoogihommikul erinevaid meeli. Saime näha (sõbrad, loodus, maalimine; kuulda (muna kloppimine, pann säriseb, linnud laulavad); maitsta- (tainast/kooki, moosi, mis maitse vahe?) katsuda (soe/kuum/külm) ja nuusutada (koogi, moosi lõhna, õue lõhna).

Lisaks veel kookide küpsemist oodates maalisid lapsed loodust, mis neid ümbritses. Lapsed said maalides arendada koostööoskust (jagada värve ja pintsleid).

Pannkoogipäeval said lapsed süüa teistmoodi, mitte laua ääres noa ja kahvliga. Istusime hoopis ringis, laps hoidis kooki sõrmede vahel, moos oli väikeses kausis – laps kastis koogi moosi sisse.

Piima juues jällegi arutelu, kust tuleb piim?

Iga tegevus oli õpetlik.

Loo autor õpetaja Astrit Vaimla