Kiigepõnnide luuletrall

Meie lasteaias toimus 20. aprillil emakeelepäevale pühendatud luuletuste lugemise päev ehk meie majas nime saanud luuletrall. 

Luuletralli eesmärk on väärtustada eesti luulet ja luuletajaid, arendada lastes esinemisjulgust  ning kaasata õpetajaid ja lapsevanemaid, et lapses kujuneks huvi eesti luule vastu. Üks laps ütles väga huvitavalt, et luuletusi on vaja lugeda ja esitada selleks, et siis saab jagada oma luuletust teistega.  

Huvilisi oli palju. Lastel olid luuletused ilusasti selgeks õpitud ja kõik lapsed esitasid oma luuletused. Suuremad lapsed olid julgemad esinejad, väikestel oli tahe aga julgust natuke vähem. Nii see esinemisjulgus ja -osavus vaikselt kasvab.

Laste esinemist oli kuulama kutsutud ka luuletaja Sulev Oll. Ta rääkis lastele, mis on oluline luuletuste lugemisel ning andis esitustele ka tagasisidet.  

Parimat esinejat me välja ei selgitanud, sest oluline oli osavõtt ning esnemiskogemuse saamine. Iga esineja sai endale tänukirja. 

Täname väga lapsevanemaid, samuti õpetajaid, kes lastele vahvad luuletused valisid ja selgeks õpetasid ning sellega  luuletrallipäeva märgatavalt rikastasid.