Kuukiirte rühm käis Anijal sepikojas, Ukul külas

Meie päev oli tegus, täis vahvaid tegevusi. Esmalt sõime väga maitsvat Uku ema keedetud hommikuputru. Seejärel uudistasime sepikojas –  kuulasime, vaatasime kuidas sepa töö tegemine käib. Lapsed said oma sõnavarasse uusi sõnu nagu nt SEPIKODA (endisaegne hoone, kus tehti sepatöid), ÄÄS, ALASI, VASAR jt (sepatööks vajalikud tööriistad). Uku isa Mart tutvustas lastele sepatööd, näitas kuidas raudvardast tehakse naelu. Ka meie saime rühma kaks naela, millest ühe aitasid teha lapsed. Kõik soovijad said proovida ja ise kogeda sepa tööd. See oli väga eriline ja tore kogemus. Lapsed nägid veel autot, mida Uku isa ise restaureerib.

Käisime ka matkal, kus Uku oli ise giidiks. Enne matka tegime vaikuseminuteid, mis algasid veel pilves ilmaga ja pärast kui silmad avasime tuli ka päike pilve tagant välja. Metsas vaatlesime puid, seeni, taimi ning arutlesime, mis mets see olla võiks. Selgus, et seal kasvasid nii lehtpuud (tammed, kased, pihlakad) kui ka okaspuud (kuused, männid). Saime teada, et selline mets on SEGAMETS. Nägime metsas ka mürgiseid seeni ja söögiseeni. Lapsi huvitasid ka piibelehe marjad ning meil tekkis arutelu, miks ei või neid süüa.

Lapsed said palju mängida Uku mänguasjadega nii toas kui õues, proovida noolemängu, sulgpallimängu.

Lõunaks tegi jällegi Uku ema Küllikki meile lõuna (kartulid, kanakaste, tomati-kurgi salat)- lapsed ja õpetajad sõid ning kiitsid.

Kohtusime ka Uku vanaemaga ning tema väärikas eas saksa lambakoeraga. Nägime, mis oli saanud Uku lasteaias külvatud ja emadepäevaks kingitud tomati ja kõrvitsataimedest. Ukul oli ka armas kass, kes nautis laste tähelepanu ja paisid.

Lõpetuseks said lapsed lõkkel veel ka viinereid küpsetada.

Päev oli väga, väga tore ja mitmekesine. Aega oli kõike rahulikult teha ja nautida. Hea seltskond on esmatähtis.

SUURED, SUURED TÄNUD UKU EMALE JA ISALE!

Suured tänud ka kõikidele teistele vanematele – koos saame kõigega hakkama!

Loo autor: Astrit Vaimla